wtorek, 17 lipca 2007

Poradnik jak zrobić okrągły dach

1. Budujemy pomieszczenie nad którym chcemy mieć półokrągły dach. Pamiętajmy aby zbudować jedno piętro więcej (z którego powstanie nam dach) niż planujemy. Ja zaplanowałam sobie chatę parter + piętro, a więc wybudowałam trzypiętrowy budynek.


2.Na ostatnim piętrze kładziemy podłogę, która zastąpi nam pokrycie dachu. Jeśli chcecie okna w zadaszeniu - w odpowiednim miejscu kładziecie przeźroczyste kafelki. Wszystko otaczacie niskim płotkiem.


3. Pora na ściany pomocnicze. Mają być tak samo wysokie jak nasz budynek i o 1 kratkę dłuższe od niego. Stawiamy je w odległości dwóch kratek od budynku. Na samej górze kładziemy jakąś podłogę. Najlepiej położyć ją w różnych kolorach (bo można się pogubić).


4.Do pomocy, przed ścianą pomocniczą można sobie wykopać dół o głębokości
plus minus 10 kliknięć. Jest on niekonieczny. Jego utworzenie pomoże nam jedynie w liczeniu kliknięci obniżania naszego przyszłego dachu.


5. Wciskamy jednocześnie Ctrl + Alt + C, wpisujemy kod boolprop constrainfloorelevation false, naciskamy Enter i przystępujemy do wyginania naszego zadaszenia. Zaczynamy od czwartej kratki. U mnie kolor żółty. Musimy obniżyć podłogę w kolorze żółtym o jedno kliknięcie.


6. Wybieramy narzędzie wyrównywania terenu i przeciągamy poziom na drugą
stronę budynku - aż do drugiej żółtej płytki podłogowej.


Ponownie wybieramy narzędzie wyrównywania terenu i przeciągamy
obniżony poziom w lewo, przez resztę budynku.Powstaje nam


8. Cały proces z obniżaniem kolejnych płytek powtarzamy. Pamiętamy jedynie, że każda kolejna płytka powinna zostac obniżona o 1 kratkę więcej niż poprzednia! Czyli turkusik o trzy czerwień o 6 i biel o 7 kliknięc. Po ukończeniu powinniśmy miec coś takiego:


9. Możemy teraz pozbyć się naszego zbytecznego wykopu. Wybieramy narzędzie wyrównywania terenu i przeciągamy.


10. Pora na to, aby pozbyc się naszych ścianek pomocniczych. Aby to zrobic, musimy postawic kolejne, tak jak na zdjęciu:


11.Wybieramy narzędzie wyrównywaniu terenu i na wysokości drugiego piętra przeciągamy przez całą ścianę pomocniczą. Uwaga! Trzeba uważać aby nie przeciągnąć mimo chodem przez nasz nowo wybudowany dach bo skwasimy całą robotę. Przeciągamy tylko i wyłącznie przez ścianki pomocnicze!Tak więc, teraz możemy dezaktywować nasz kod. W tym celu wciskamy
jednocześnie klawisze Ctrl, Alt, C. Wpisujemy boolprop constrainfloorelevation true. Naciskamy Enter. Teraz możemy bez problemu usunąć wszystkie ścianki
pomocnicze. Nasz dach jest gotowy.

Brak komentarzy: